я зі своїм хлопцем чотириюрідні брат та сестра , (тобто мій прадідусь і його прабабуся були рідні брат та сестра). Скажіть будь ласка чи є це гріхом і чи дозволяється вінчання в такому випадку?

Дозволяється. Не дозволяється вінчання двоюрідним 

Господи помилуй нас грешных. Яка різниця між Українською і Російською церквою

Обидві Православні, однак Російська Церква робить усе, аби українсбкої не було, як власне й держави Україна. 

Добрий день, підкажіть,які молитви треба читати і в якому порядку,коли в людини онкологічне захворювання? Що треба зробити спочатку? Може,треба сповідатися? Людина віруюча, пенсіонерка, але давно не відвідувала храм. Буду дуже вдячна за відповідь.

Сповідь і Св. Причастя - це найперше і найголовніше. Моліться Богу. Читайте молитви до Богородиці "Всецариця" (Пантанасса), до св. Пантелеймона Цілителя. Звичайно ж молитися потрібно і своїми словами, як підказує серце людини

Скажіть як захистити свою сім'ю від чар,і вроків, і як вести себе з людьми після зустрічі з якими почуваєшся недобре? Чи приймати подарунки від них?

З молитвою, сповіддю і святим Причастям Вам ніхто нічого поганого не зробить. Читайте псалом 90-й, молитву " нехай воскресне Бог...

Добрий день. скажіть чи переходять гріхи батьків на дітей?

Так, нажаль. Однак не стільки переходять, як генетично діти несуть відповідь за них. Для того, щоб змінити долю людини потрібно багато духовно трудитись ( молитва, піст, милостиня - ці "ліки" дав нам Сам Господь) Обов'язково Сповідь і Причастя. Доля людини - це Господь Бог: Він многомилостивий, тому, коли бачить духовний труд і сльози людини, може змінити її долю в земному житті

Вітаю вас дуже прошу мені пояснити чому задовго до розколу хрестиянства папа римський поводився як зараз в трьохсотих роках він віддавав накази про страту а пізніше виділявся від інших православних єпископів до розколу носив корону до чому св імператор констянтин запропонував папі емблему східних царів бо православні шанують багатьох римських пап я впевниний що католики єритики але чи справді православна церква є істинною і найпершою дякую

Істина - одна, істин багато не може бути, бо Бог один. Істину треба знайти і триматися її непохитно. Для мене істинна віра лише ПРАВОСЛАВНА. Я її для себе знайшов і вірю... Проблема Західної Церкви - це її надмірне мирське життя , бажання поєднати владу мирську з Божественною. А так не може бути, бо Сам Христос прийшов на цей світ не в царських палатах і не в царському одязі. Він Сам постійно наголошував, що царство Його не від світу цього, тому на двох стільцях не всидиш, як кажуть. Однак, Західна церква пішла шляхом блудного мирського життя, намагаючись якось позиціонувати себе як представництво Царства Божого. Не можна служити Богові і мамоні. Римські папи все життя хворіли жагоюа бсолютної  світської влади, а Східна Церква намагається зберегти первісне християнство: єдність братських православних церков через істинну віру... 

Добрий вечір! Скажіть будь-ласка,якщо сниться небіжчик,(часто)і просить щось уві сні,або задає питання,які стосуються реальності,чи варто звертати на це увагу?У мене 7 міс.тому загинув друг.Він зустрічався з моєю сестрою 3р. і колись вона йому подарувала срібний браслет.Але потім вони розійшлись,і він їй віддав його назад.Через деякий час він загинув. І моя сестра віддала той браслет,як за простибі,другові.Та зараз тиждень назад він мені приснився,де я тримаю у руках той браслет,і промовляв " Чому не поставили цей браслет зі мною?" Підскажіть будь-ласка що робити? На могилу віднести,я боюся так як його друг носив той браслет. Може краще віднести в церкву. Чи взагалі не звертати увагу на цей сон?

Сни не завжди від Бога. Частіше від лукавого, який добре знає Ваші проблеми, те, про Ви часто думаєте, переживаєте...  цим він користається, щоб Вас відвести від головного: молитви. Лукавий сіє паніку в душі людини, лякає і доводить людину до жахливих станів душі. Отже, якщо сниться покійник, - помоліться за нього і принесіть в храм панахіду. А про сон не думайте. "Куди ніч - туди й сон" - каже народна і справедлива мудрість. Щодо браслету: якщо він Вас так лякає, то продайте його і роздайте гроші на допомогу обездоленим чи хворим дітям (їх, нажаль, у нас дуже багато) і таким чином це буде милостинею на користь покійного.

Доброго дня.Мені 33 роки.Так сталося що я тільки зараз дозрів і хочу почати жити по канонам церкви.Хочу і свою родину виховувати в тому дусі. Але я слабенько розбираюсь що мені треба робити. Знаю що в неділю служба і майже більше нічого не розумію, але маю велике бажання. Хотілося б і духовного наставника знайти.Підскажіть будь ласка, з чого починати.

Почніть з молитви... Колись до христа підійшов батько хворого юнака і просив його зцілити. Коли Господь запитав батька чи той вірує, той відповів: "... вірую, Господи, але допоможи моєму невірству..."  Колос не одразу народжується колосом, а виростає із маленької зернини. Так само і віра...

 Молитва, обов'язкове відвідування богослужінь, читання Св. Писання, твори святих Отців. Поговоріть у церкві з священиком.ю не бійтесь - він для того і є священиком, щоб допомогати людям у таких питаннях. Нехай Бог Вам допомагає у Вашому благому бажанні!

у мене трагічно загинув 14р. син чи можливо .що це покарання.

Господь забирає людину на тому етапі життя, коли вона найближче до свого спасіння і Царства Небесного. Він робить це заради блага самої ж людини. Люди мислять тільки цим, коротким земним життям (а воно є лише підготовкою до вічного життя з Богом) і хочуть якнайдовше тут прожити. А Творець мислить вічністю... і в цій вічності хоче щоб перебували всі ми. Тому й забирає у потрібний момент людину. Щодо покарання, то вам краще знати. Це справді може бути покаранням, а можливо Господь просто Вас випробовує. Почитайте в Біблії книгу Іова - там Ви знайдете корисне для себе. Головне тепер не нарікати на когось (а тим паче на Творця), а добре переосмислити своє життя і молитись за упокой душі Вашого сина.

Слава Ісусу! В мене таке питання: Діяння апостолів16:7 Дійшовши до Місії, вони пробували пройти у Вітинію, та Дух Ісуса їм того не дозволив. Вітинія - країна в Малій Азії над Чорним морем. Виходить що ця країна, це Україна. Чому Дух не дозволив іти до нас? Можливо у нас була якась вже релігія? В що вірили наші предки?

По-перше, Віфінія аж ніяк не належить і не належала до наших земель, бо знаходиться з іншого боку Чорного моря (Турція). По-друге, щодо наших земель, то Господь послав на наші землі не апостола Павла, а іншого з святих апостолів - Андрія Первозванного, який, як Ви знаєте, з Божого благословення посадив у нас зернину віри Христової, яка дала і дає плоди у свій час. Щодо віри наших предків, то частина наших предків мала справді свої язичницькі традиції: в чомусь гуманні, в чомусь дуже жорстокі і нелюдяні... Але що Ви цим хочите довести? - не розумію!

Я дуже хочу сповідатися, але маю проблеми зі здоров'ям, не можу натщесерце виходити з дому. Як знайти вихід, підкажіть, є ж якісь виключення?

Якщо Ви хворієте і лікарі радять обов'язково приймати вранці їжу, то можите перед сповіддю щось з'їсти( (щось необхідне, а не по бажанню). Якщо ж Ви просто звикли вранці їсти і вважаєте це проблемою - то це не є привід для якогось виключення в їжі перед прийняттям Св. Тайн Христових. Виключення бувають, напр., для діабетиків, людей які приймають ліки і після них необхідно щось поїсти, при певному курсі лікування, при визначених хронічних хворобах, що потребує споживання їжі вранці  в обов'язковому порядку і т.п. Краще всього підійти до Вашого священика і з ним на цю тему більш детально поговорити.

Сестра у брата є другим свідком (друга пара свідків) на вінчанні. Чи може брат бути свідком на вінчанні сестри?

Взагалі то може. Церква не дає чітких приписів щодо свідків на вінчанні. Є лише народна традиція, згідно якої свідки мають бути неодружені. Однак - це лише народна традиція, а не церковний закон, тому вибір маєте зробити самі.

Як ставитись до жінки, котра бачить думки інших, озвучує деякі деталі із минулого (але майбутнє не чіпає)... Говорить, що її сини: один настоятель православного монастиря (МП), інший – костоправ. Люди звертаються до неї, щоб розібратись в життєйських проблемах, дуже часто, щоб з’ясувати причину хвороб. Те що вона говорить збігається із реальними історіями (життям) людей. Радить молитись (ранішнє і вечірнє правило), ходити до церкви, сповідатись, частіше причащатись Святих Христових Таїн, вести християнський спосіб життя, любити один одного. Ще говорить правильно хреститись (тобто правильно складати пальці, класти хресне знамення), читати Ісусову молитву, псалом 50 і 90. Не використовує ніяких предметів (яєць, магічних куль, якихось обрядів чи щось в такому роді). Невже це і є ворожка чи знахарка? У домі багато ікон. Носить срібний хрестик на шиї. Користується православним молитовником. По зовнішньому вигляду на монашку не схожа, вік – близько 60 років.

Будьте обережними з подібними людьми, адже все пізнається в часі. Я  не знаю цю жінку, тому не можу нічого сказати про неї. Однак слід пам"ятати, що демони знають також усе Ваше минуле і теперішнє і навіть можуть вгадувати майбутнє. Тим більше, що вони власне і втручаються у ваше життя, намагаються його зруйнувати і втеперішньому і в майбутньому. Тому з уст деяких "віщунів" лунають голоси бісів щодо вже минулого і планів на майбутнє, якими демони планують псувати Ваше життя і не дивно, що Вам це видається правдою

Як ставитись до біометричних паспортів?

Вітаю Вас, Геннадій! Це - складне питання. Більшість церковних діячів виступають проти біопаспортів, вважаючи їх паспортами антихриста. Це питання не для кількох слів...

Що таке Престольне свято?

Престольне або Храмове свято - це свято, в честь якого побудований храм ( чи уділ з престолом для літургії). Якщо храм має один престол, то святкують свято, на честь якого він був посвячений, якщо ж кілька престолів, тоді церква має кілька престольних свят на рік, відповідно свята якому вони посвячені...

імя при хрещені Доброго вечора.Мене звуть Віта..але при хрещені мені дали інше імя,а яке я незнаю а хрещені не пам'ятають.Скажіть як мені вчинити в такому випадку.Дякую.я народилася 11 березня і по церковному календарю це день іменин Гани

11 березня немає свята на честь св. Ганни. Однак недаремно Ви його згадали (можливо в день св. Анни Вас і охрестили). Посповідайтесь з цим іменем і запричастіться св. Тайн Христових і надалі майте собі це ім"я для всіх духовних потреб. Адже Ви хрещена людина, християнка, і Вам всеодно необхідно прилучатись до Св. Таїнств. А Господь Сам знає Ваше ім"я і прийме Вас не по Вашому імені, а по вірі...

Або  прийміть ім"я Зоя (воно ж і є Віта - життя, тільки на грецькій мові), бо "Віти" у святцях немає, а св.Зоя  - є, хоч обидва імені означають те ж саме..

Слава Богу.Я поставива свічку за здрави,я а вона погасла і зламалася.Що це означає?

Це означає, що Ви боїтесь більше забобонів народних, аніж Бога. Православний християнин не повинен боятись таких випадків, адже свічки теж бувають неякісні. Але якщо маєте якісь сумніви, то просто ставайте на коліна і моліться нашому Господу. Навіть якби Господь на приймав Вашу жертву, то Він Сам нас навчив: "стукайте і відчинять вам, просіть - і дасться вам" Отож якщо маєте сумніви і за щось переживаєте, то просто моліться. А ще запам"ятайте, що православний християнин причащається Святих Тайн Христових (Причастя), і приймаючи Їх, він не боїться нічого, адже Бог його береже. Незабувайте причащатись, і нехай Господь-серцезнавець Вас береже!

Як слід відноситись до посладовників Сандея Аделаджі, його вчення та до нього самого з точки зору православного християнина?

Ця людина дасть відповідь перед Богом як посланець сатани!..

Чи можна сьогодні:викачувати яйцем?

Викачування яйцем і тому подібні речі, якими займаються т. зв. баби або цілительки, не мають нічого спільного з християнством. Це - залишки язичництва, які (через нездорову цікавість людей) збереглися ще й досі. Викачування яєць - це той самий сатанізм, тільки завуальований в цілительсво і є дуже тяжким гріхом.

Що робити з старими церковними календарями,чи можна їх спалювати?

Спалити можна, однак пам"ятайте, що на них часто друкують ікони, тому це слід робити не як з побутовим мусором, а з молитвою і на чистому окремому від всякої нечистоти місці.