Ікони Пресв. Богородиці

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

У ТРИДЦЯТЬ ТРЕТІМ, У ГОЛОДНІМ РОЦІ...

15.12.2008
Відзначення 75-ої річниці голодомору в Україні таки струснуло наше суспільство. Попри - де відверте, де завуальоване - заперечення антиукраїнськими силами цього факту , у більшості українців серце защеміло - поминальні свічі на вікнах оселях горіли, а побачене почуте у ці дні у засобах масової інформації не могло не привести до відповідних висновків.


Низка скорботних заходів відбулася і на Обухівщині. На виїзді з нашого міста,  в напрямку Дерев`яни, відкрито і освячено меморіальний комплекс пам`яті жертв голодомору. 22 листопада, відправлено панахиди і покладено квіти на двох обухівських кладовищах - по вулиці Петровського і Сліпаковому, - де є пам`ятники тим обухівцям, які стали жертвою голодівки, організованої ленінсько-сталінським режимом проти українців. На кладовища прийшли місцеві люди та члени ради і виконкому. На цвинтарі, що по вулиці Петровського, відкрила поминальний захід секретар міської ради  Т.П.Макаренко,  а панахиду відправив священик Андрій  міської Хрестовоздвиженської церкви УПЦ.  На Сліпаковому вступне слово мала заступник Обухівського міського голови Н.О.Гринько, а  заупокійну літію відслужили священики УПЦ  КП Костянтин (благочинний району) та Володимир з громадою Різдва Пресвятої Богородиці. О.Костянтин підкреслив, що разом з фізичним винищенням українського народу було підірвано і його духовну основу - знищено рідну церкву разом зі священиками. Тому з часу її відродження в Україні завжди, без вказівок згори,  поминаються загиблі від голоду і репресій. З поверненням гіркої і болісної правди слід утверджувати власні національні цінності, протиставити їх навалі чужого і невластивого українському народові, підкреслив він.
З часу відкриття на Сліпаковому кладовищі спочатку хреста (1989 р.), а потім пам`ятника (1990 р.) на місці поховання померлої від голоду родини Бакланів навесні, у поминальні дні, до нього сходяться багато місцевих мешканців, які поминають своїх померлих родичів. І минулої суботи прийшла на кладовище обухівчанка Віра Кузьмівна Метелиця (Киянченко), 1928 року народження (на знімку). Вона п`ятирічною дівчинкою пережила голод у Києві, де її вдалось “оприділити” до дитячого приюту чужим людям.  Але вона бачила, як по вулицях столиці лежали померлі голодною смертю. 
Обухівчанка Надія Іванівна Сукач, 1938 року народження, про голод 1933-го знає від своєї матері.   А її батько Іван Степанович Кисільов, 1904 р.н., у  ті часи був головою обухівського колгоспу “9 січня”. З його дозволу  з першого обмолоту у 1933-му  наварили для голодаючих колгоспників затірки, до чавуна з якою люди тяглись з останніх сил. Івана Степано-вича за це влада судила, але люди його відвою-вали. Загинули у ті часи Надії Іванівни три дя-дьки  по матері -Андрій, Данило Штефани та ще один  брат і його дружина (імен не пам`ятає) .
Загалом за підрахунками краєзнавців, Обухів втратив у той голод до 3 тисяч мешканців. Проте системний збір свідчень, а тим більше списків загиблих у місті не було організовано.
На Сліпакове кладовище вшанувати пам`ять померлих від голоду прийшли і школярі Обухівської ЗОШ ім.А.Малишка із заступником директора К.М.Кабанець. Свої думки з цього сумного приводу висловила десятикласниця Марія Чепурна.
Що ж то робити, як хочеться жити?
Жити для того, щоб діток кормити,
Дати хоч крихітку хліба маляті,
Що відібрали катюги прокляті.
     Руки поморщені тягнеш до неба,
     Просиш у Бога: «Нічого не треба…
     Тільки б дитятко нагодувати,
     Бо ти для нього одна в світі – мати”.
Сльози рікою з очей твоїх ллються.
Падаєш в сніг і хочеш забуться.
Бачиш: схиливсь колосок до земельки -
Жадно схопила у руки слабенькі.
Ось підвелася, біжиш до хатини
І ось вже несеш до своєї дитини.
Але ж тим часом воно помирає -
“Мамо.. Матусю…” - без сил промовляє.
Взяла на руки синочка малого -
Одне лиш тіло його, неживого.
Миле дитятко своє обняла
І разом з ним на небо пішла.

Марія Чепурна, учениця 10-А класу Обухівської ЗОШ ім.А.Малишка
 

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
222934