Ікони Пресв. Богородиці

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

Назустріч пастві

Написав Свящ. Сергій Цьома, голова Свято-Благовіщенського братства 04.02.2009


Міські будинки культури сьогодні далеко не часто використовуються за призначенням і вина в цьому не їх завідуючих. Потрібно якось існувати, тому доводиться час від часу здавати зал в оренду для передвиборчих агітацій, заїжджих проповідників, презентацій та святкувань. Що поробиш… у європейських країнах костели здаються в оренду власникам супермаркетів. І там, де раніше стояли престоли, сьогодні продають моркву. У нас же, дякувати Богу, у храмах возносяться молитви і в будинках культури, час від часу проводяться заходи спрямовані на підвищення культури нашого народу. Один із таких заходів, було нещодавно проведено в м. Обухові Київської області. 25 січня з ініціативи Свято-Благовіщенського братства та громади храму Різдва Богородиці було проведено у місцевому будинку культури духовно-просвітницький вечір присвячений завершенню Різдвяних свят.


Учні Обухівської Недільної ШколиСлід нагадати, що такі Різдвяні зустрічі проводяться в Обухові уже третій рік поспіль, і охочих відвідати будинок культури у цей день збільшується з кожним роком. А це, повірте, про щось свідчить, адже зібрати переповнений зал у будинку культури на сьогоднішній день не так легко. Втім знайшлись дійсно вагомі підстави, для того, аби люди залишили вилежані диван і хатні клопоти, адже в Обухів приїхали розділити різдвяну радість люди із усіх околиць. Прибули дитячі хорові колективи із с. Германівка та смт. Козин, Обухівського району, малеча з воскресної школи при храмі Різдва Богородиці в м.Обухові, прот. Іоан Швець, співачка Ольга Братик, бандуристка Богдана Дейлик, народна артистка України Ніна Матвієнко, відомий актор театру та кіно Олексій Богданович.
 Ніна Матвієнко, Благочинний Обухівського р-ну о. Костянтин Мадзяновський, голова братства О. Сергій ЦьомаРозпочався святковий вечір із колядок, щедрівок та віншувань у виконанні дітей. Тепло дитячих слів, їх щирість і артистизм не залишили байдужим нікого. Зараз вкрай рідко доводиться чути колядки у виконанні дітей. Принаймні, у Києві за останніх десять років на порозі нашої квартири ніхто із колядників не колядував. Так, колядники приходили, але не колядували. Наші діти відірвані від багатовікової культури приходять на пороги чужих квартир нічого не можуть у різдвяний вечір сказати окрім: «дайте дядьку п’ятака, а п’ятак не важний, дайте руб бумажний…». Тут, в Обухівському будинку культури, на сцені лунали справжнісінькі колядки, які століттями співали українські діти.
По колядуванні виступила Ніна Матвієнко. Про її чудовий спів і розповідати не варто, немає в Україні людини, яка б не чула її милозвучного голосу. Не лише як співачка, але як чудова людина, пані Ніна звернулася до усіх присутніх в залі із Олексій Богдановичщирими словами привітання. Її участь на духовно-просвітницьких вечорах в Обухові уже стала доброю традицією. Актор Олексій Богданович був уперше задіяний в заходах Свято-Благовіщенського братства, але обіцяв і надалі підтримувати тісні зв’язки із православним братством. Його виступ став приємною несподіванкою для усіх присутніх. Улюблений для багатьох актор театру ім. Івана Франка, народний артист України, неперевершений кіноактор постав перед жителями Обухова задля того, щоб звернутись із теплими слова про людяність, віру і любов, яких так бракує сучасному світу. Присутні на концерті змогли безпосередньо переконатись у величі драматичного таланту Олексія і щирості його слів
Наступним, до присутніх у залі вийшов прот. Іоан Швець. Окрім пастирських натхненних слів, отець Іоан звернувся до пастви із словами поетичними. Не чужі вірші читав отець, а власні. Уже не перший рік отець Іоан пише поезію, і пише щиро, пише від душі. Пролунали із його уст вірші про віфлеємську радість і, навіть, вірш присвячений цьому зібранню.
Не обійшовся захід і без українських різдвяних жартів. Громада храму Різдва Богородиці поставила народну театральну сценку із водінням кози і Меланки. Раніше такими театральними дійствами розважався наш народ, але сьогодні різдвяні святкування для багатьох асоціюються лише із застіллям, пиятикою і телевізором. У деяких регіонах України і тепер у період різдвянБогдана Дейлик та Ольга Братиких свят «водять козу», а деякі люди дізнаються про цей звичай лише із книг по народознавству та фольклору. Тут можна було власними очима споглядати це дійство.
 Завершив духовно-просвітницький вечір благочинний Обухівського району, настоятель храму Різдва Богородиці м. Обухова прот. Костянтин Мадзяновський. Він зауважив, що культура нашого народу побудована на християнських засадах, і все, що ми бачили і чули на цьому концерті є плодами живого християнського життя наших предків.
Слід зауважити, що отець Костянтин доклав найбільше зусиль для того, щоб цей захід відбувся. Представники благочиння, неодноразово зазначали, що із приБодана Дейликходом отця Костянтина, релігійне життя громад значно пожвавішало. Сам же отець благочинний, щиро подякував усім причетним до організації цього дійства, присутнім, гостям свята, і нагадав, що сьогодні подвійне свято, оскільки Предстоятелю української пастви – Патріарху Філарету виповнилось 80 років. Завершився вечір многоліттям Святійшому Патріарху Філарету.
Такі заходи не є самоціллю, але вони дають змогу людям стороннім від храму наблизитись до церковного подвір’я. Ознайомитись із основами християнського віровчення і культури.
P.S. Священики або ініціативні православні християни, які бажають, щоб подібні заходи відбувались у їх місті звертайтесь за адресою вказаною у контактах на Православному апологетичному порталі www.apologet.org.ua

Свящ. Сергій Цьома, голова Свято-Благовіщенського братства

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
222927