Ікони Пресв. Богородиці

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

Наша віра – Воскреслий Христос

Свято Воскресіння Господнього називається ще Пасхою. Назва свята - «Пасха» - бере свій початок із Старого Завіту в пам’ять про порятунок євреїв з єгипетського рабства. Господь наказав євреям зробити знак на кожному домі євреїв аби кара Божа їх оминула, а торкнулася лише жорстоких єгиптян. Ангел смерті прошов по Єгипту і погубив лише синів єгиптян, а юдеї спаслися. Відбулося наче «перескакування» або «перехід», аби не покарати євреїв разом з усіма. В цьому і є суть юдейської Пасхи.  Однак то був лише прообраз майбутньої Новозавітної Пасхи – Світлого Христового Воскресіння. Саме в Новому Завіті суть свята Господь відкриває повністю: Господь наш Ісус Христос «перейшов» від смерті до життя, від землі до Неба. В Старому Завіті євреї були врятовані від фізичної смерті та фізичного рабства, а в Новому Завіті – від вічної смерті і влади гріха.

 

Увесь річний цикл життя людини-християнина концентрується навколо цього величного свята, «торжества із торжеств»; усі богослужіння Церкви Христової зосереджують свою увагу на Пасхі Господній. 

Передує Пасхі Страсний тиждень, сповнений згадуванням історичних подій, що пов’язані із останніми днями перед Воскресінням Господа: зрада Юди Іскаріота, спомин Тайної вечері, молитва в Гефсиманському саду, схоплення Його воїнами вночі, поцілунок зради від Іуди, знущання над Ним, нечестивий суд, розп’яття і поховання… За тим народ Божий збирається в суботу пізно увечері до храму наче до гробу Господнього і чекає Воскресіння Свого Господа. І ось тут, власне, починається саме свято Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. 

Духовенство і люди хресним ходом, під святковий передзвін підходять до вхідних дверей храму, предстоятель з трисвічником торкається їх (наче дверей гробу) і виголошує найрадіснішу звістку усіх часів: «Христос Воскрес!», на що люди і хор відповідають: «Воістину Воскрес!»

Так свято у християн починається. Далі всенічна, яка сповнена радісних пасхальних співів. Після богослужіння – освячення пасок, які символізують нам справжній Хліб життя – нашого Господа. Також освячуються пасхальні крашанки, адже яйце є символом Воскресіння.

Наступний тиждень – Світлий тиждень. Він так і називається «Світлим», бо присвячений найсвітлішій події християнського світу. У цей тиждень не варто займатись (по можливості) городніми чи господарськими справами, заради величчі свята, адже воно є основою і смислом життя кожного християнина.

 

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
209139