Ікони Пресв. Богородиці

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

Єдиний народ – єдина Церква!

22 лютого Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП) від імені Синоду Церкви звернувся до Синоду Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ МП) «з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні», яке, на його думку, розділює не лише Церкву, але й Україну (текст звернення розміщено на першій сторінці газети). Патріарх назвав трагічним і доленосним час, який переживає наша держава і закликає почати об’єднавчий процес не словами, а справами. Святійший Патріарх звернувся одночасно і до представників Української Автокефальної Православної Церкви долучитись до об’єднавчого процесу не на словах, а на ділі.

 

Нагадаємо, переговори про утворення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні уже були, але закінчувались лише словами і не робилось ніяких конкретних справ (спільних звернень до світового Православ’я тощо). Усе просто затихло… Очевидно, що бажання їєрархії УПЦ МП щодо утворення єдиної Помісної Української Православної Церкви є (принаймні, більшої її частини). Особливо це бажання відчувалось у предстоятеля – Блаженнійшого митрополита Володимира та його близького оточення. Однак у попередніх переговорах були зовсім інші настрої та політична обстановка, зокрема був неймовірний тиск з Москви.  Сьогодні ж все змінилось. Сотні синів України, чада Церкви Христової, поклали свої життя за українську Україну. Так звані православні брати-росіяни лише сіють ненависть до українців, відверта брехня уже втомила українців з боку російських політиків і навіть церковників. Про це заявив навіть речник УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко (звернення о. Георгія подаємо нижче). О. Георгій пише на своїй сторінці також наступне: «Зараз єпископат Української Православної Церкви (МП – автор), який є владою в Церкві, здає іспит не тільки на церковність і соборність, а й на відповідальність за життя людей і долю країни. Від рішень і дій наших єпископів залежить майбутнє УПЦ, всього Українського Православія та Української Держави…Молимося, щоб церковна влада не повторювала помилок влади державної. Вихід є, але побачити його может тільки той, кому Господь дає розум, а не відбирає.
Молимось!»
Ще раз зауважу, що це заявив речник УПЦ МП, і це вказує на рішучість кліриків з УПЦ Московського Патріархату в Україні щодо об’єднання. Додам від себе: дай їм Бог розуму втілити бажання єдиної Церкви в Україні в життя. Народ своє слово сказав: він хоче Української Церкви, а не окупаційної! Пора називати речі своїми іменами. Народ України дає сьогодні безкомпромісний мандат керівництву УПЦ МП прийняти рішення на користь єдиної Помісної Української Православної Церкви. Дай Бог Вам мудрості, шановні владики УПЦ МП не повторити помилку Януковича і, на відміну від нього, прислухатись до бажання свого народу, своєї пастви, забути всі старі непорозуміння та образи та прийняти доленосне рішення для свого народу: єдиній Помісній Українській Православній Церкві бути! Немає ніякого сумніву, що об’єднавшись в єдину Церкву і заявивши про це світу, ми одразу отримаємо підтримку і визнання всього Вселенського Православ’я, а українці, нарешті, об’єднаються в єдину Христові сім’ю. 
З іншого боку Українська Правослана Церква Київського Патріархату, яка з самого початку, не вагаючись, стала на бік свого народу, маючи сьогодні більше можливостей і довіри народу,  не вдається до вирішення церковного питання революційним шляхом, а звертається до новообраного місцеблюстителя УПЦ Московського Патріархату та кліриків  вирішити мирно питання подолання розділення Церкви в Україні. Зверніть увагу – мирним канонічним шляхом.
Блаженнійший митрополит Володимир, чинний предстоятель УПЦ МП, нажаль сьогодні уже не в змозі виконувати свої обов’язки керманича фізично (нещодавно місцеблюстителем, тобто тимчасовим замісником, було обрано в УПЦ МП Онуфрія, митрополита Чернівецького і Буковинського). Однак, як розповів нещодавно о. Георгій Коваленко, останнє, що зміг промовити митрополит Володимир були слова про чесноти християнські. Владика уже не міг далі говорити із-за стану здоров’я, але зрозуміло, що він ще раз закликав жити чесно, відкрито, побожно. Молимось за його здоров’я! Він би свій народ у час біди не зрадив, а Ви?
Наступна неділя – неділя прощення. Це найкращий час для примирення, або хоча б для реального кроку в цьому напрямку. Цю справу, звичайно ж треба починати з молитви і прощення. Як благочинний церков Обухівського р-ну УПЦ КП, я сьогодні подаю руку миру усім представникам УПЦ МП в районі і пропоную забути усі суперечки й амбіції, почати діалог не на словах, а на ділі заради майбутнього українського Православ’я і нашого народу!
Об’єднане Православ’я в Україні вже не буде служити політичним віянням, а буде виконувати свою пряму функцію – служіння на славу Божу, благо свого народу та Вселенського Православ’я.
Ось перші досягнення у справі подолання розділення Церкви в Україні (подаємо витяг із нещодавніх рішень Синоду УПЦ МП щодо звернення Священного Синоду УПЦ КП стосовно подолання розділення Православної Церкви в Україні):
Журнал №4
Синод розглянув «Звернення Священного Синоду  УПЦ КП до Української Православної Церкви (Московського Патріархату) з приводу необхідності невідкладного подолання розділення Православної Церкви в Україні» від 22 лютого 2014 року.
Архієреї УПЦ засвідчили готовність до продовження діалогу з УПЦ КП і УАПЦ та сформували відповідну комісію, до складу якої увійшли: голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан – Голова; архієпископ Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор; голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Львівський і Галицький Філарет; відповідальний секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та проректор з науково-богословської роботи КДАіС В.В. Бурега.
У свою чергу Патріарх Філарет привітав обрання митрополита Онуфрія Місцеблюстителем УПЦ МП:
Високопреосвященному Онуфрію,
митрополиту Чернівецькому і Буковинському УПЦ МП,
Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри УПЦ МП
Ваше Високопреосвященство!
Висловлюючи жаль з приводу погіршення стану здоров’я Блаженнійшого митрополита Володимира, Предстоятеля УПЦ МП, внаслідок чого він не може виконувати свої обов’язки, та підносячи за нього свої молитви, бажаю, щоби Господь допоміг Вам гідно понести покладені на Вас обов’язки Місцеблюстителя.
Сподіваюся, що з Божою допомогою Ви, владико, зробите все необхідне для невідкладного подолання існуючого церковного розділення та для утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
З любов’ю у Христі –
ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

24 лютого 2014 р.
Сегодня на своей личной странице в фейсбук глава Синодального информационно-просветительского отдела УПЦ (Московського Патріархату- ред.) протоиерей Георгий Коваленко написал:
Уважаемые россияне, если у вас осталась хоть капля любви к нам, украинцам, перестаньте даже в частных беседах называть нас "фашистами", "бендеровцами", "нацистами" и "националистами"! Эти слова убивают! Вспомните слова Спасителя (Мф. 5, 21-22)!
Знаете, что меня больше всего поразило вчера, когда я смотрел со сцены Майдана на площадь, на которой стояли люди и гробы? Это то, что на углу Институтской и Крещатика, там где были самые кровавые столкновения, во всю высоту дома "красуется" реклама Сбербанка России, а в самом доме находится отделение Сбербанка России, к абсолютно целым стеклянным витринам которого вплотную подходит баррикада...
У нас нет борьбы против русских, русскоязычных или канонической Церкви, как пишут многие СМИ у вас. При этом, я не хочу обсуждать ваши СМИ.
Я просто всех вас прошу: если мы с вами члены одной Православной Церкви, если вы считаете Киев "матерью городов русских", не разжигайте, а просто помолитесь за нас и прислушайтесь к нам! https://www.facebook.com/kovalenkogeorge

 

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
251204