Ікони Пресв. Богородиці

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

Статті

П'ятнадцять років першій українській церкві в Обухові

У вересні 1993 року  на Піщаній в Обухові була створена громада Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної церкви Київського Патріархату. На відміну від від тих церков по селах району, де відновлювались знищені чи занедбані храми, на Піщаній церкви до цього не було. Тому  для громади було все вперше: і “хресні ходи” представників московської церкви із погрозами, і проблеми з реєстрацією, і труднощі з виділенням землі.


Основний тягар проблем взяли на себе тоді обухівці Володимир Кулінич і Михайло Жук. Після кількох відмов лісництво поступилось кількома десятками соток у лісі над третьою школою для спорудження церкви. Часи були не дуже багаті. Через відсутність коштів і байдужість влади будувалось приміщення церкви спочатку як невелика каплиця. Споруджувалось народною толокою: прихильники української церкви вручну копали траншеї під прокладення комунікацій, заливали фундамент, готували обіди будівельникам, чергували ночами, щоб свіжу кладку не руйнували зловмисники. Кілька прихожан обійшли сотні квартир піщанців, щоб зібрати хоч якісь кошти на продовження будівництва. І громада вдячна усім за пожертви на майбутню церкву.
Але марні зусилля тих будівничих, які не опираються на благословення і Божу поміч. Така допомога прийшла громаді у 1997 році з приїздом до міста мешканців Каліфорнії, уродженців Обухова родини Гнипів. Відвідавши богослужіння в одному із залів Палацу культури, патріоти рідного краю пообіцяли фінансово допомогти громаді добудувати церкву. Завдяки їхній благодійній допомозі вже наступного, 1998 року, Великдень піщанці відзначали у новому приміщенні церкви. За ними підключились й інші благодійники. Зокрема, коштом міської ради були споруджені східці до церкви і заасфальтовано її територію.
На сьогодні - це одна з найкращих церков краю: по художньому рівню, іконостасу, по кількості прихожан, по комфортності умов для богослужіть і відправлення треб, по рівню півчого супроводу, по позитивному досвіду спілкування з віруючими. Парафію очолює настоятель священик Костянтин Мадзяновський, служби веде також і другий священик Мирон Кардаш.
Присвячена різдву Богородиці наша, українська православна церква на Піщаній минулої неділі відзначила своє храмове свято. Разом з її прихожанами за рідне місто, його людність, рідну Україну здійснили соборну молитву дев`ять священиків Обухівського благочиння. Такі щирі молитви за здоров`я і добробут своїх рідних і близьких, за благополуччя усіх мирян міста вже п`ятнадцять років звучать під куполом церкви - рідною мовою.

15.12.2008

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
222021